Nástavkové včelí úly Karla Salveta

Nástavkový včelí úl Salvet se skládá ze tří polystyrenových nástavků (dvě plodiště a jeden medník) s polyuretanovou vložkou, dna z masivu a uteplené pozinkované střechy. Můžete si však zakoupit i jednotlivé části samostatně. Jedná se o můj výrobek, který jsem dlouhodobě testoval na mých včelstvách a oproti běžným nástavkovým úlům, ve kterých většina včelařů včelaří, má několik výhod:

  • stálá teplota úlů a to díky vysoce tepelně izolačních materiálech
  • nízká váha nástavku úlů nabízí snadnou manipulací i pro seniory
  • omezení výskytu nemocí a parazitů
  • až dvojnásobná výnostnost medu ve srovnání s dřevěnými úly
  • poloviční spotřeba zimních zásob cukru
  • návratnost včelích úlů Salvet je již v prvním roce od zakoupení

Běžně nástavkové úly vyrábím v rámkové míře 39 x 24 cm, ale po domluvě jsem schopen vyrobit i jiné rozměry (39 x 27,5 cm, 39 x 17 cm, 39 x 16 cm). Pokud se rozhodnete pro koupi, poskytnu Vám poradentství nejen v začátcích, ale i pravidelně v průběhu včelaření. Zakoupené výrobky si můžete u mě osobně vyzvednout (kontakt a adresa) nebo Vám budou doručeny na Vaši adresu kurýrem PPL.

 

Objednat včelí úl salvet
Včelí úl Salvet | vceliuly.cz

Kvalitní a vysoce tepelný izolační materiál

Včelí úly Salvet jsou zkonstruovány z vysoce tepelně izolačního materiálu - polystyrenového skeletu o síle stěny 4 cm EPS 200 nebo ale to již není polystyren i když tak vypadá XP-Wite podobný styloduru. Uvnitř nástavku je vlepena 1 cm silná polyuretanová vložka, která je po celé ploše uvnitř nástavku potažena "hliníkovou" potravinářskou folií ve skutečnosti je to ze 75% stříbrná folie to proto aby byla odolná proti všem kyselinám a louhům (hliníková by se vlivem kyselin zoxidovala a rozpadla). Dosedací plochy jsou polepeny hliníkovou samolepící páskou.

Stálá teplota v létě i zimě

Díky vhodnému zateplení je ve včelím úlu (nástavku) po celý rok stejná teplota, a to při venkovní teplotě -30°C nebo +30°C, rozdíly jsou ± 2 stupně. V zimním období tak včely nespotřebovávají tolik energie na zahřívání třením v zimním chumáči a v létě nemusí úl ochlazovat větráním kvůli přehřátí plodu, čímž včely ušetří svoji energii a mohou se plně věnovat snůšce.

Až o 60% větší výnosnost medu

Na základě mého 5-ti letého testování a srovnání s běžnými dřevěnými úly jsem zjistil, že v mých úlech s polyuretanovou vložkou byla výnosnost medu vyšší až o 60%, a to díky stálé teplotě v úlech.

Snadná manipulace

Díky konstrukci (4 cm polystyrenový skelet) jsou nástavky úlu velmi lehké a snadno rozebiratelné, což nejvíce ocení většina starších včelařů. Hmotnost jednoho nástavku je 0,80 kg.

Omezení nemocí včelstev

Během mého pětiletého testování úlů nedošlo ani jednou k poškození nástavku včelami, avšak ani mravenci, hlodavci nebo ptactvem. Za nejdůležitější považuji skutečnost, že včelstva v mých úlech netrpí nemocemi jako škůdci varroáza (samozřejmě probíhalo preventivní léčení), morem či nosema. Je to tím, že včely mají mikroklima a vůbec nepřijdou do styku s polystyrenem ani s polyuretanem. Celé vnitřní stěny jsou potaženy hliníkovou folií a dosedací plochy jsou polepeny hliníkovou samolepící páskou (škůdci se nemohou do hliníku zavrtat a odpadá i tzv. vypalování nástavků, desinfekce a nátěry).

Zdravotní nezávadnost

Nástavek je vyroben ze speciální zdravotně nezávadné a biologicky neškodné termoizolační polyuretanové hmoty. Je nehořlavá tzv. s uzavřenými molekulami, což zaručuje nízkou tepelnou vodivost a prakticky vylučuje jakýkoli únik tepla a kondenzování vody vně i uvnitř nástavku.

Koupě celé sestavy nebo pouze jednotlivých částí

Včelí úly vyrábím na zakázku (běžně v základní míře 39 x 24 cm), můžete si tak zvolit, zda zakoupíte celou sestavu nebo pouze jednotlivé díly. Celá sestava včelího úlu Salvet se skládá ze tří polystyrenových nástavků s polyuretanovou vložkou (dvě plodiště a jeden medník), dna z masivu a uteplené pozinkované střechy. V případě, že požadujete jinou rámkovou míru, jsme schopni Vám vyhovět.

Rychlá návratnost

Úspora spočívá jak v nízké spotřebě zimních zásob cukru, která činní pouhých 10 kg (u dřevěných včelích úlů až 25kg za zimu), ale i v údržbě a celkové životnosti nástavků a celkově úlu. Životnost mých včelích úlů je při správné manipulací a údržbě neomezená. Odpadá i náročná údržba spočívající ve vypalování, desinfekci, nátěrech a podobně. Úly navíc mají až dvojnásobně vyšší výtěžnost medu, díky které je návratnost mých úlů již v prvním roce dvojnásobná (cena úlu činní 3 500 Kč, při prodeji 80 kg medu za cenu 100 Kč vyděláte 8 000 Kč).

Možnost využití dotací

Můžete využít dotace, pokud jste na začínají včelař (pokud nejste nikde registrován) a nebo dotace na nástavkové úly. Celková částka za platbu úlů se Vám vrátí, pokud si na dotace zažádáte. Faktury a doklady na dotace Vám vystavím, mám na výrobu těchto patentovaných úlových sestav živnost. S vyřízením dotace Vám rád poradím a pomůžu.

Ohlasy na včelí úly salvet

Mám od pana Salveta kompletní sestavu včelích úlů. Doporučil mi také metodu chytání vos a sršní na Vitacit. Potvrzuji že to opravdu funguje, nachytal jsem velké množství sršní a vos apod. Včelky žádné utopené. Po prvním léčeni spád cca. do 100 varroa roztočů. Dále jsem si všiml, že včelky hodně propolisují, asi bude silná zima. Tímto děkuji panu Salvetovi za jeho úly a jeho velmi cenné rady, které jsou velmi užitečné. Jiří Bulva,
Revoluční včelí úly salvet + nástavce
Zakoupeno: 1.8.2015

Vyzkoušejte mé úly a neprohloupíte

Ať jste začínající nebo zkušený včelař, vyzkoušejte mé nástavkové včelí úly a budete maximálně spokojeni. 

Poptejte včelí úl Salvet