Služby

1. Poradenství nejen pro začínající včelaře

Nezabývám se pouze výrobou a prodejem nástavkových včelích úlů, ale k zakoupeným úlům poskytuji odborné poradentsví, a to jak začínajícím včelařům, tak i pokročilým, kteří chtějí začít včelařit v mých nástavkových úlech s polyuretanovou vložkou. Pokud si zájemce vyzvedne úly osobně, udělám mu dvouhodinovou přednášku, ve které mu vše podstatné vysvěstlím. V případě, že úly zasílám přepravcem, poradentsví poskytuji po telefoně či e-mailu.

Avšak poradenství nekončí jen koupí úlu, nabízím spolupráci i během včelaření. Včelaření v mých nástavkových úlech se neslučuje se včelařením v dřevěných úlech. Vždy se však zákazníka zeptám, zda budeme včelařit spolu nebo bude včelařit sám.

2. Léčení včelstev

Pomáhám včelařům při léčení proti varroaze d. a dalším nákazám mnou deset let ověřeným způsobem a ne dle SVS.

Věnuji se prevenci a tlumení nákazy Varroa d., spóram Nosema apis a Ascosphaera apis, ale i moru včelího plodu, což patří k základním povinnostem včelaře, jak udržet ve včelstvu zdraví a posléze zdravotně nezávadný med. 

Včelstva léčím nezávadnou metodou - kyselinou mravenčí. Více o mém postupu se dozvíte ve článku Léčení včelstev ekologickou metodou.

3. Poradenství u dotací

Mým zákazníkům pomáhám při vyřizování dotací. Částka za nákup včelích úlů se Vám tak může vrátit.